Beskrivelse
- Meget profesjonell, robust og kompakt startbooster for 12/24V batterier.
- Lett og kompakt, opptil 75% lettere enn en tradisjonell starter.
Multifunksjon elektronisk starter (startbooster), strømforsyning og tester, med LiFePO4 litiumbatterier for 12/24V start av biler, varebiler, småbåter, lastebiler etc.
Startzilla XT er en kraftig startbooster for den profesjonelle bruker som må håndtere flere starter på et bredt spekter av kjøretøy. Starter under de fleste forhold, for hurtigstart i nødssituasjoner med helt utladet eller manglende batteri. Startzilla XT gir også en ekstra minnesikkerhet under batteriskift, de den kan benyttes som strømforsyning. Det blir en stabil strømkilde for å lagre kjøretøyets minneinnstillinger ved å levere konstant strøm opp til 100A.
Den elektroniske starteren (startbooster) har følgende funksjoner/egenskaper:
- OVER RIDE funksjon for start i nødssituasjoner med manglende (eller helt utladet) batteri.
- SUPPLY-funksjon for stabil strømforsyning under batteribytte.
- TEST funksjon for batteri, oppstart og dynamo.
Videre er denne modellen utstyrt med følgende sikkerhetsbeskyttelser: Beskyttelse mot feil polaritet, kortslutning, overspenning (feil batterispenning), underspenning, overoppheting, for lav temperatur.
Starteren er også utstyrt med bakgrunns belyst LED-skjerm, noe som gjør at man kan lese av batterispenningen i mørket. Man har også en egen LED lyskilde på starteren, og dette kan lyse opp batteritilkoblingsområdet.
Leveres komplett med startkabler og lader 230V.